Súgó
Hogyan kell megfelelően tisztítani és karbantartani a padlót az egészségügyi környezetekben?
A kórházak tisztántartása kiemelt fontosságú a betegek biztonsága szempontjából. A megfelelő tisztítási protokoll az egészségügyi ellátáshoz kapcsolódó fertőzések (HAI) kockázatának csökkentését szolgáló átfogó stratégia fontos elemét képviseli. A PVC padlóburkolatok tisztántarthatósága és vegyszerekkel szembeni ellenálló képessége az a két legfontosabb kritérium, amelyet figyelembe kell venni a beltéri burkolóanyagok kiválasztásánál. A megfelelő tisztítószer és felszerelés kiválasztása éppen olyan fontos, mint a takarítást végző személyzet betanítása a hatékony tisztításra.
A megfelelő tisztaság és higiénia biztosításához az anyagválasztás és a tisztítási rutin egyaránt rendkívül fontos.
Padlóburkolatokra vonatkozó tisztitási ajánlások:
- A terület fertőzési kockázata meghatározza a tisztítási protokollt és a tisztítás gyakoriságát.
- A megfelelő kórházi higiénia alapját a tisztitás jelenti.
- A fertőtlenítést a súlyos és nagyon magas kockázatot jelentő területekre kell korlátozni, és kizárólag fertőzés esetén szabad alkalmazni.
- A tisztítás a fertőtlenítés előfeltétele
Padlótisztítás és fertőtlenítés
A tisztítás az idegen anyagok (mint a por, föld, szerves anyagok, pl. vér, testváladékok és mikroorganizmusok) eltávolítását jelenti a felületről. A foltok, a kifröccsent vér és egyéb testváladékok azonnali eltávolítása kiemelt fontosságú. A tisztítás nem feltétlenül pusztítja el a baktériumokat és más kórokozókat, ám az eltávolításukkal csökkenti azok számát és a fertőzés továbbterjedésének veszélyét. A padlótisztítás a por és a szennyeződések száraz mopos eltávolításából áll, amit a tisztítószeres, nedves mopos tisztítás követ. A padlók olyan kevés érintkezést feltételező felületek, melyeket a betegek/bentlakók vagy az egészségügyi személyzet tagjai ritkán érintenek meg a kezükkel, ezért normál körülmények között nem igénylik fertőtlenítőszer használatát.
A fertőtlenítés a mikroorganizmusok elpusztítását szolgáló eljárás, amelyet az adott terület kockázati szintjének megfelelően és járvány esetén kell fontolóra venni. Azt azonban rendkívül fontos szem előtt tartani, hogy a fertőtlenítést mindig rendkívül alapos tisztítás után szabad csak elvégezni, mert a legtöbb fertőtlenítőszernek szerves anyagok jelenlétében gyorsan csökken a hatékonysága. Ezért a fertőtlenítőszer használata előtt gondoskodjon róla, hogy a padló tiszta és a látható szennyeződésektől és olyan más anyagoktól mentes legyen, amelyek ronthatják a fertőtlenítőszer hatását. A fertőtlenítőszert csak szükség esetén szabad használni: klinikai területeken, ha nagy a fertőzésveszély vagy járvány tört ki.
A PVC és linóleum padlók tisztítási útmutatója
Bár a padlóburkolatok minden egyes kategóriájának megvan a maga előnye, fontos megjegyezni, hogy a nagy fertőzésveszélyt jelentő területekre a PVC tekercsek jelentik a legjobb megoldást. A tisztítási eljárások meghatározásának, a gyakoriságot, a módszert és a műveleteket is beleértve, a kórokozók terjesztésének kockázatán kell alapulnia (a fertőzésveszély szintje). A tisztítási gyakorlat kórházról kórházra változhat a termékek, a felszerelések és a gyakoriság tekintetében.
Kattintson ide a dokumentum letöltéséhez a fertőzésveszély szintjének, a napi tisztítási rutinnak vagy a rendszeres tisztítási protokolloknak megfelelő általános ajánlásokkal, a PVC és linóleum padlók hatékony tisztításához javasolt termékekkel együtt.
Emellett a PVC és linóleum padlóburkolati megoldásaink vegyi ellenálló képességét is jelezzük (a szerves oldószerekkel és fertőzésgátló szerekkel, illetve a fertőtlenítőszerekkel szembeni ellenálló képesség).
Zöld tisztítás
A tisztító- és fertőtlenítőszerek emberi egészségre és környezetre gyakorolt káros hatásai miatti aggodalom arra késztetett bennünket, hogy megvizsgáljuk a „zöld” tisztítási módszerek kidolgozásának lehetőségét.
Egyre növekszik az igény a kevesebb vegyszert használó kórházi tisztítási protokollok iránt, mint pl. a környezetbarát tisztítást szolgáló gőztisztítás vagy a mikroszálas mopok, amelyek alternatívákat kínálnak a hagyományos tisztítási módszerekhez képest.
A takarító személyzet betanítása kiemelkedő fontosságú az ilyen új egészségügyi tisztítási módszerek szempontjából.
Mikroszálak
A mikroszálak kevésbé munkaigényesek a hagyományos mopoknál, és drasztikusan csökkentik a vegyszerek és a víz felhasználását, ugyanakkor hatékonyabb tisztítást biztosítanak. Csupán sima tisztítószerrel használva is igazán kiváló fertőtlenítési eredményekkel szolgál.
Valójában a mikroszálas mopok tisztítószerrel használva hasonló teljesítményt nyújtanak, mint a hagyományos pamut mop fertőtlenítőszerrel – lásd a dokumentáció részét képező tanulmányt.
Gőztisztítás
A gőztisztító rendszerek magas hőmérsékletű (95°C) gőzt fejlesztenek, ami egyetlen művelettel lehetővé teszik mindenféle padló, függőleges felület, bútor, berendezés, gyógyászati eszköz letisztítását és fertőtlenítését. Az egészségügyi létesítményeket szolgáló padlóburkolataink alkalmasak a gőzzel való tisztításra.
Az egészségügyi környezetekben található padlók tisztítási útmutatója - Töltse le a dokumentumot